Boisz się śmierci? To zrozumiałe.


Pytaniem dzisiejszego dialogu jest to ,czy boisz się śmierci?Jest to zrozumiałe i zapewne większość,choć nie chce się przyznać tak właśnie to czuje.Ja też się boję.

Ostatnio dużo mówi się o konflikcie na Krymie , o możliwości wojny.I dlatego poruszam ten temat, bo zapewne każdy kto usłyszał tę informację mógł się zastanowić..Czy jeśli podczas II wojny światowej zginęło tyle milionów ludzi i po niej jeszcze raz tyle , to czy dzisiaj prawdopodobieństwo nie jest większe? Zaczynasz się bać. Przecież może stać się wszystko. Bomba , karabin , strzał , rakieta…To wszystko nic nie znaczy.Wiesz czemu? Dlatego ,że podczas codziennych zajęć i możesz umrzeć.Ostatnio myślałem co zrobić ,by wyeliminować mój strach przed tzw. „kostuchą” . Trzeba zacząć ŻYĆ!

No tak, żyć.Myślisz sobie..No przecież żyję , oddycham , idę , bawię się , pracuje.. Ale to nie to samo.Pisałem niedawno post na temat ” Człowiek zaczyna żyć,gdy przestaję męczyć przeszłość” . I to prawda. Myśl o tym co jest teraz.Pomyśl ,że ta bomba naprawdę spadnie i musisz zrobić coś , by wykorzystać swój czas jak najlepiej. Założę się, że nie zrobisz większości tak naprawdę bezsensownych rzeczy , które nic do Twojego życia nie wniosą.I o to chodzi. Żyj chwilą , żyj tym co jest teraz. Skup się na celu i go realizuj ,abyś nie skończył w piachu ginąc w monotonności tak jak żyłeś. Wspominałem też już kiedyś o tym, że to cmentarz jest największym skarbem.Czemu? Pod wszystkimi monumentami , pomnikami , są ludzie .. I są niewykorzystane pomysły , cele , ambicje. Teraz zadaj sobie pytanie?Co robię na co dzień? Praktycznie nic .

Nikt kto to czyta jeszcze nie umarł ,ale pomyśl.Jest coś gorszego od śmierci. Jest to monotonne kroczenie ZWYKŁYM WYPEŁNIONYM PUSTKĄ ŻYCIEM KU ŚMIERCI. Dlatego musisz ją pokonać. Żyj ze świadomością, że gdy umrzesz będziesz szczęśliwy.Spełniony. I opuścisz ten świat ze zrozumieniem. Sukcesem uczysz innych.Pozwól przyszłym pokoleniom wykorzystać Twój sukces.Ja mimo 16 lat właśnie to zaczynam robić.Już myślę , o tym co będzie ,gdy spotkam się z tunelem i światłem na końcu. Życie tym co jest teraz daje nam pewne perspektywy na przyszłość, o które nie trzeba się martwić!

„Żyj tak ,aby innym zrobiło się nudno kiedy umrzesz”~Julian Tuwim

Na koniec tego postu powiem ,że każdy ma inne zdanie na ten temat, bo każdy inaczej postrzega śmierć.Ale ważne jest ,aby przeżyć je jak najlepiej nawet jeśli „siła wyższa” zechce je zepsuć. Zapraszam do dyskusji :) Pozdrawiam.